Popredná česká outsourcingová spoločnosť NAUT GROUP ale nepomáha firmám len zefektívňovať náklady v oblasti obsluhy moderného a tradičného trhu v podobe outsourcingu obchodných zástupcov, zberu dát, POSM manažmentu a doplňovania tovaru, ale hlavne prináša skúsenosti a procesy v ďalších oblastiach svojho biznisu.

NAUT GROUP poskytuje komplexné riešenie na mieru v celej oblasti e-commerce, a to od návrhu architektúry, vývoja e-shopov a produktových stránok, projektového manažmentu až po skladovanie, picking, logistiku, platobný styk, účtovníctvo a reporting. V priemere odbaví pol milióna zásielok za rok a dvetisíc transakcií za hodinu.

„Pôvodne bol outsourcing tzv. služieb v retaile iba o znižovaní personálnych nákladov a schopnosti pokryť čo najviac obchodné miesta, kde bola služba vyžadovaná. Pochopiteľne miera ovplyvniteľnosti bola pred dvadsiatimi rokmi úplne neporovnateľná s tou dnešnou. Dnes je outsourcing všeobecne nevyhnutnou a úplne štandardnou súčasťou fungovania globálnych, teraz už aj lokálnych firiem. Nejedná sa len o zaistenie obchodného tímu, kompletného zázemia alebo merchandising. Klientom poskytujeme aj pridanú hodnotu v podobe skúseností v danej oblasti. Zaoberáme sa tiež logistikou, skladovaním, distribúciou, monitoringom, dátovými napojeniami, IT alebo zabezpečením platobného styku. Dnešní klienti síce stále hľadajú úspory, ale viac ich zaujímajú funkčné procesy, rýchlosť, flexibilita, odbornosť, profesionalita a schopnosť ohnúť globálne systémy na lokálne potreby trhu,“ uviedol CEO spoločnosti NAUT GROUP Petr Nejedlý, ktorý zbieral skúsenosti v zahraničí v Hewlett-Packard alebo ako obchodný zástupca spoločnosti Wrigley.

Tá mala v rokoch 1996 až 2002 zhruba 96 % podiel na trhu a stala sa v oblasti rýchloobrátkového tovaru doslova fenoménom. Pred 20 rokmi založil Nejedlý firmu, a neskôr ďalšie dve spoločnosti, ktoré sú od roku 2021 zlúčené pod NAUT GROUP. Tá dnes patrí medzi lídrov v outsourcingu, zamestnáva 600 ľudí a spolupracuje alebo mala možnosť spolupracovať s partnermi, ako napríklad Group SEB, British American Tobacco, Bosch, Philip Morris, Fiskars, Mars, Matton 1873, Imperial Brands, Al Namura, Emco, Danone , Red Bull, Plzenský prazdroj, Mondelēz International a mnoho ďalších.

Naut Group sa špecializuje na korporátne spoločnosti a svoje obchodné aktivity stavia na troch pilieroch, a to na komplexnom e-commerce riešení, logistike a skladovaní a službách v retaile. Disponuje skladovými priestormi o výmere 18 000 m2, spracuje ročne pol milióna zásielok a 1,5 milióna reportov, sprostredkuje dvetisíc transakcií za hodinu a do roku 2025 chce byť uhlíkovo neutrálny. „Vyrástli sme takzvane odspodu z terénu a potrieb trhu v mieste predaja. Postupom času sme objavovali nové oblasti a reagovali na dopyt trhu. Dvadsať rokov sa venujeme oblasti retailu a outsourcingu, posledných desať rokov skladovania, logistike a zabezpečovania platobného styku. V posledných piatich rokoch je obrovským trendom tzv. DTC v oblasti e-commerce, čo je outsourcing celého e-commerce riešenia. Práve schopnosť vidieť potenciál a trend nás asi definuje. Procesne nejde o jednoduchú cestu, ale doslova personifikované riešenie s nutnosťou ohnúť proces alebo metodiku služby,“ priblížil činnosť spoločnosti Petr Nejedlý s tým, že okrem Českej republiky a Slovenska sa NAUT GROUP vďaka aktivitám v elektronickom obchodovaní rozšírila aj do Maďarska a čo najskôr plánuje vstup do ďalších trhov, ako je Bulharsko alebo Rumunsko.

Článok na Elogistika